Możliwość komentowania Obama przedłuża kadencję została wyłączona 40

Obama przedłuża kadencję

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, ŚWIAT

Po długiej i zaciętej walce już wiemy kto wygrał wybory prezydenckie w USA. Sondaże przeprowadzone jeszcze przed wynikami wskazywały równowagę sił, jednak w ostateczności wygrał dotychczasowy prezydent Barack Obama.

Cała kampania wyborcza przebiegła dosyć spokojnie, choć końcówka walki nyła bardzo zacięta. Początkowo uważano, że dla Obamy nie ma żadnej konkurencji. Drugiemu kandydatowi – Mitowi Romney’owi – nie dawano dużych szans aż do pierwszej debaty. To właśnie dzięki niej wszystko się odmieniło i Obama poczuł się zagrożony. Prezydent nie spisał się, za to Romney wykazał się zadziwiającą jak na niego elokwencją i pewnością siebie.

Znaczne zwiększenie poparcia nie dało jednak Romney’owi zwycięstwa. Obywatele Stanów Zjednoczonych wybrali już sprawdzoną osobę. Według sondaży Barack Obama ma przewagę aż około stu elektoratów. Jego wygrana więc jest już raczej pewna.

Przed Barckiem Obamą stoi teraz trudna droga. Musi poradzić sobie z kryzysem, konfliktem w Syri i Iranie. Oczekuje się od niego, że nie tylko wprowadzi nieco świeżości do swoich rządów, ale też wywiąże się w końcu z obietnic z pierwszej kadencji.

Natalia Klimczuk

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry