Fani mangi i anime zbiorą się na festiwalu B.A.K.A.

CIEKAWOSTKI

Manga to japońskie komiksy rysowane w określonym stylu. Z kolei animami nazywa się filmy (i seriale) animowane, które często są adaptacjami mang. W Polsce jest mnóstwo osób zainteresowanych mangą i anime.

B.A.K.A. to konwent fanów mangi i anime, który odbywa się we Wrocławiu od 2001 roku. Z czasem B.A.K.A został uznany za jeden z największych konwentów o tej tematyce w Polsce. Nazwa konwentu jest grą słów. Po japońsku baka oznacza „głupek” – ten wyraz często pojawia się właśnie w japońskich utworach. Jednocześnie rozwinięcie skrótu oznacza „Bardzo Atrakcyjny Konwent Anime.

W tym roku B.A.K.A. odbędzie się już w ten weekend, czyli 10-11 listopada. Siedziba konwentu to Liceum Ogólnokształcące nr XV im. mjr. Piotra Wysockiego we Wrocławiu. Konwet ma typowy charakter do innych tego typu. Atrakcjami będą prelekcje, turnieje gier, warsztaty, LARPy itp. Ciekawymi wydarzeniem mogą być warsztaty sushi, a także warsztaty papercraft. Nie zabraknie też fantastyki (wiele prelekcji dotyczących książek). Na konwencie pojawią się także przedstawiciele kilku wydawnictw, które publikują komiksy w Polsce.

B.A.K.A. to ogromne wydarzenie, na którym nie powinno zabraknąć żadnego miłośnika mangi i anime. Ceny biletów wahają się pomiędzy 40 a 20 zł.

Natalia Klimczuk

Źródła: http://baka.swat.pl/


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry