Możliwość komentowania Falkon już po raz XIII została wyłączona 27

Falkon już po raz XIII

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, POLSKA, ROZRYWKA, WYDARZENIA KULTURALNE

Falkon to ogólnopolski Festiwal Miłośników Fantastyki (zwany także konwentem) organizowany już od 2000 roku przez Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki „Cytadela Syriusza”. Festiwal co roku odbywa się w połowie listopada w Lublinie i jest to jeden z największych takich konwentów w Polsce.

Tegoroczna edycja Falkonu będzie już trzynastą i widać, że wciąż się rozwija. W początkowych latach istnienia Festiwalu, odbywał się on w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefanii Sempołowskiej. Aktualnie Falkon połączył swe siły z Targami Technologii 3D – 3D POLAND 2012 i swoją siedzibę umieścił w budynku Targów Lublin. Na konwencie będzie jednak tyle atrakcji, że nie wszystko zmieściło się w tej lokalizacji, dlatego część z nich odbędzie się w pobliskiej Szkole Podstawowej nr 20 im. Jarosława Dąbrowskiego.

Falkon 2012 odbędzie się w dniach 23 – 25 listopada. W trakcie festiwalu odbędzie się ok 500 wydarzeń podzielonych na różne kategorie: spotkania autorskie (m.in. Jakub Ćwiek, Andrzej Pilipiuk, Rafał Dębski, Andriej Diakow), LARPy, gry bitewne i komputerowe, RPG, a także blok Sci-Fi. Głównym tematem tegorocznego fesiwalu jest hasło: „Licho nie śpi”.

Bilety na Falkon wraz z Targami Technologicznymi kosztują 50 zł. Jeżeli jednak ktoś chce uczestniczyć tylko na Festiwalu Miłośników Fantastyki to bilety są tańsze (40 zł za wszystkie festiwalowe dni).

Natalia Klimczuk

Źródła: http://www.falkon.co/falkon/

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry