Możliwość komentowania Szansa dla młodych przedsiębiorców została wyłączona 41

Szansa dla młodych przedsiębiorców

AKTUALNOŚCI, BIZNES, GOSPODARKA, POLSKA

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości (ŚTP) to międzynarodowy projekt, który ma na celu skłonienie młodych ludzi do podejmowania przedsiębiorczych działań i inspirowania do tworzenia własnych działalności gospodarczych. W projekcie bierze udział ok 100 krajów świata, w tym i Polska. Koordynatorem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w naszym kraju jest organizacja Forum Młodych Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych (PKPP) Lewiatan.

photo: stock.xchng


8 listopada miała miejsce inauguracja ŚTP, na której przedstawiono harmonogram tegorocznego Tygodnia Przedsiębiorczości. Firma Amway – główny patronat ŚTP – przedstawiła także wyniki badania na temat przedsiębiorczości młodych ludzi w Polsce i Europie. Wyniki były zadowalające – młodzi ludzi są coraz bardziej chętni na rozpoczęcie nowego biznesu. Odbyła się także debata, na której rozważano czynniki negatywnie oddziałujące na chęć Polaków do tworzenia własnych firm. Wymieniano tu głównie tendencje do narzekania, zwracanie uwagi na trudności, a nie korzyści.

W dniach 12 – 18 listopada w Polsce i na świecie w ramach ŚTP odbędzie się wiele wykładów, konferencji, debat i prezentacji, które mają przekonać młodych ludzi, że własny biznes nie tylko daje mnóstwo możliwości, ale też nie tak trudno go założyć. Niektóre organizacje mają też niemałe niespodzianki dla słuchaczy. Dla najlepszych pomysłów na biznes przewiduje się częściowe finansowanie i pomoc.

Natalia Klimczuk

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry