Możliwość komentowania Edyta Górniak świętuje 40. urodziny została wyłączona 45

Edyta Górniak świętuje 40. urodziny

AKTUALNOŚCI, GWIAZDY, MUZYKA, POLSKA, ROZRYWKA

Wczoraj, 14 listopada wokalistka obchodziła rocznicę swoich urodzin. Na świat przyszła w roku 1972, w miejscowości Ziębice. Artystka jest określana mianem prawdziwej diwy współczesnej polskiej estrady, a na swój sukces pracuje od lat. Nieskazitelna uroda i wdzięk, a także przede wszystkim niesamowita barwa głosu wyniosły ją na szczyt popularności.

Jako nastolatka miała swój pierwszy solowy występ, wykonując utwór „Stop” Sam Brown w programie „Śpiewać każdy może”. Następnie trafiła na deski amfiteatru w Opolu , a później do kultowego musicalu „Metro”. Jednym z przełomowych momentów w jej karierze, był udział w Konkursie Piosenki Eurowizji, podczas którego wykonała utwór „To nie ja”. Po tym wydarzeniu, jej młody głos został okrzyknięty najpiękniejszym w Europie. 30 kwietnia 1994 zapisał się w historii polskiej muzyki dzięki tej właśnie artystce.

W przeciągu ostatnich kilku lat, gwiazda nie słynęła z wybitnej twórczości wokalnej, natomiast występowała w licznych programach telewizyjnych, m.in. „Jak Oni Śpiewają” oraz „Bitwa na Głosy”.

Anna Odrzygóźdź

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry