Możliwość komentowania Dotacja Zdrojewskiego tylko do końca listopada została wyłączona 24

Dotacja Zdrojewskiego tylko do końca listopada

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, PODRÓŻE, POLSKA, STYL ŻYCIA

Minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski na początku miesiąca zapowiedział prezent dla najważniejszych muzeów w Polsce. Pomysł nie wyszedł jednak od niego, ale od kilku dyrektorów placówek muzealnych, którzy chcieli otworzyć za darmo drzwi do muzeów, ale obawiali się ogromnych strat. Listopad ogłoszono więc miesiącem darmowych wstępów do królewskich rezydencji – Zamek Królewski na Wawelu, Zamek Królewski w Warszawie, a także Łazienki i Wilanów.

stock.xchng


Na ten cel Ministerstwo kultury przeznaczyło 700 tys. złotych. Akcja ma umożliwić zwiedzanie tych obiektów osobom, które do tej pory z powodów finansowych nie mogły sobie na to pozwolić. Daje także możliwość poszerzenia wiedzy i zapoznanie się z dawną historią Polską.Bezpłatne wstępy obejmują także zajęcia dydaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Frekwencja na objętych dofinansowaniem zamkach znacznie się zwiększyła i często już w południe brakowało biletów (ze względów konserwatorskich do muzeów w ciągu jednego dnia może wejść ograniczona liczba osób). Nie wyklucza się powtórzenia tej akcji w przyszłym roku.

Natalia Klimczuk

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry