Możliwość komentowania „Opowiastki familijne” wznowione została wyłączona 20

„Opowiastki familijne” wznowione

AKTUALNOŚCI, KONWERGENCJA, MEDIA, POLSKA

Nazwisko Beata Andrzejczuk nie jest zbyt znane w dzisiejszym świecie literacki. Jeśli jednak pojawią się takie nazwy jak „Opowiastki familijne”, czy „Pamiętnik nastolatki” to od razu pojawi się uśmiech na naszych twarzach. Książki te są wspomnieniem naszego dzieciństwa, właściwie można powiedzieć, że przyczyniły się do wychowania pokolenia, chociaż nie znamy nazwiska autorki.

stock.xchng


Beata Andrzejczuk (ur. 1966r.) zajmuje się głównie pisaniem prozy dziecięcej. Została obdarowana wieloma nagrodami literackimi. Na podstawie jednego z opowiadań powstał film, a jej dzieła wielokrotnie były wydawane także w postaci audiobooków. Zaczęła od „Opowiastek familijnych” (7 tomów), aktualnie duża sławę uzyskała dzięki serii „Pamiętnik nastolatki” (5 tomów). Zebrane w książkach opowiadania przedstawiają zwykłe sytuacje z życia młodych ludzi, podpowiadając także rozwiązania niektórych problemów.

Dom wydawniczy Rafael poinformował, że autorka wróciła do dawnej serii. Książka „Kocham cię, mamo!… i inne opowiastki familijne” już trafiła do sprzedaży. Kupując tę książkę, część zysków zostanie przekazana fundacji Ewy Błaszczyk (znana aktorka)„Akogo?”.

Natalia Klimczuk

Źródła: http://wirtualnywydawca.pl/?a=showitem&id=33112&cat=SECH ; http://rafael.pl/ksiazki/kocham-cie-mamo-i-inne-opowiastki-familijne–21-7974 ;

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry