Możliwość komentowania Queen na dużym ekranie została wyłączona 29

Queen na dużym ekranie

AKTUALNOŚCI, FILM, KONCERTY, MEDIA, MUZYKA, POLSKA, ROZRYWKA

Jeden z najlepszych koncertów historii muzyki rockowej doczeka się kinowych pokazów. Już 21 listopada w sieci Multikino zostanie zaprezentowany „Hungarian Rhapsody: Queen Live In Budapest ’86”. Poza tym, kolejną atrakcją podczas seansu będzie wyświetlenie 25-minutowego dokumentu „A Magic Year” przedstawiającego życie grupy od festiwalu Live Aid aż do występu w węgierskiej stolicy, w ramach „Magic Tour”. Koncert z 1986 roku,

fot. Carl Lender/cc2.0

odbywający się w Budapeszcie był wówczas jedynym zarejestrowanym tego typu widowiskiem za dzielącą Europę „żelazną kurtyną”.

Queen to brytyjski zespół rockowy, który powstał w roku 1970 w Londynie z inicjatywy Briana Maya, Rogera Taylora i Freddiego Mercury’ego. Twórczość tej grupy określa różnorodność brzmienia, natomiast większość ich piosenek zalicza się do rockowego stylu i jego odmian połączonego z mieszanką popu. Jednakże, do najbardziej charakterystycznych cech legendarnej grupy zalicza się harmonie wokalne, wielowarstwowe aranżacje i niesamowitą interakcję publiczności z wykonawcami podczas trwających koncertów.

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasach biletowych, a także na www.multikino.pl

Anna Odrzygóźdź

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry