Możliwość komentowania Będzie dokument o Kurcie Cobainie została wyłączona 43

Będzie dokument o Kurcie Cobainie

AKTUALNOŚCI, FILM, GWIAZDY, MUZYKA, ROZRYWKA, ŚWIAT

Courtney Love planuje nagrać dokument o swoim zmarłym mężu – liderze Nirvany. Wdowa zgłosiła się ze swoim pomysłem i prośbą w jego realizacji do reżysera Bretta Morgana (twórca najnowszego filmu o The Rolling Stones, „Crossfire Hurrican”). Love wcześniej planowała stworzenie musicalu o jej kontrowersyjnym małżeństwie z Kurtem.

„Courtney jest jedyną osobą, która mnie w to wciągnęła” – zdradził „New York Post” Morgen. Reżyser przyznał również, iż rozmowy na ten temat prowadził z Courtney już od 2007 roku. „Czekaliśmy na odpowiedni moment, by nakręcić ten film i ten moment właśnie nadszedł” – oznajmił Brett. Film prawdopodobnie powstanie w 2014 roku. Love i Morgan chcą nagrać dokument w taki sposób jakby Kurt żył i kręcił swoją autobiografię. „Kurt był nie tylko niesamowitym autorem piosenek i muzykiem, ale i niezwykłym artystą oraz filmowcem” – przyznała Love.

Wdowa po Kurcie przez długie lata odmawiała prawa do użycia nazwiska jej męża na ekranie,, blokując tym samym powstanie jego biografii. W 2005 roku powstał więc film będący fikcyjną opowieścią o ostatnich chwilach życia gwiazdy rocka, postaci wyraźnie inspirowanej osobą tragicznie zmarłego Kurta.
Kurt Cobain był amerykańskim wokalistą, gitarzystą, kompozytorem i autorem tekstów oraz muzykiem grunge’owych zespołów Nirvana oraz Fecal Matter. Muzyk popełnił samobójstwo w 1994 roku.

Katarzyna Niczewska

źródło:
http://www.guardian.co.uk/music/2012/nov/16/courtney-love-kurt-cobain-movie

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry