Możliwość komentowania Oscary modowe przyznane została wyłączona 33

Oscary modowe przyznane

AKTUALNOŚCI, MEDIA, ŚWIAT

13 listopada w Nowym Jorku odbyła się doroczna gala przyznania stypendiów dla dobrze rokujących projektantów świata mody organizowana przez CFDA i Vogue Fashion Fund. W tym roku główną nagrodę, czyli statuetką CFDA/Vogue Fashion Fund 2012, 300 tys. dolarów oraz darmowe doradztwo biznesowe, które przez rok gwarantuje mu Rada Stowarzyszenia Amerykańskich Projektantów Mody, otrzymał założyciel marki Elder Statesman – Greg Chait.

stock.xchng


34-letni projektant nie krył zdziwienia odbierając nagrodę: „To dziwny moment dla mnie. Dużo się dzieje” – powiedział laureat. Jego marka istnieje od 2007 roku i zajmuje się wyrobem luksusowych towarów z kaszmiru dla mężczyzn. Wszystkie produkty, począwszy od pledów na odzieży i akcesoriach kończąc wykonywane są ręcznie przez sztab osób z całego świata (np. swetry z Mongolii, czapki z Peru). Ceny wahają się od 100 do 2,5 tys. euro. Jego wyroby doceniają takie gwiazdy jak Johnny Depp czy Colin Farrell.

Drugie i trzecie miejsce w konkursie zajęły: projektantka biżuterii Jennifer Meyer oraz projektantka butów Tabitha Simmons, które dostały po 100 tys. dolarów na rozwój ich marek.

Nagroda CFDA/Vogue Fashion Fund przyznawana jest od 2003 roku. Jest to najbardziej pożądane wyróżnienie w świecie mody, zwana jest również modowym Oscarem. Gali wręczenia nagród towarzyszą zawsze tłumy celebrytów.

Katarzyna Niczewska
źródło:vogue.co.uk

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry