Możliwość komentowania 30 mln złotych czeka na naukowców została wyłączona 31

30 mln złotych czeka na naukowców

AKTUALNOŚCI, POLSKA

30 milionów złotych przeznaczyło Narodowe Centrum Nauki (NCN) w ramach programu Symfonia1 dla wybitnych naukowców, którzy prowadzą najwyższej jakości badania naukowe. Zgłoszenia można przesyłać do marca 2013 roku.

W konkursie mogą wziąć udział wybitni naukowcy, których badania „wyróżniają się najwyższą jakością, odważnym przekraczaniem granic pomiędzy różnymi dziedzinami nauki, przyczyniają się do tworzenia nowych wartości i otwierania nowych perspektyw w nauce”.

© Darren Baker/ fotolia

Z wnioskiem o przyznanie środków finansowych na realizację międzydziedzinowego projektu badawczego może wystąpić jednostka naukowa bądź konsorcjum naukowe. Zgłaszane badania powinny dotyczyć następujących dziedzin: nauki humanistyczne, społeczne i o sztuce; nauki ścisłe i techniczne; nauki o życiu.

W ramach konkursu będą rozpatrywane projekty badawcze, prowadzone przez współpracujące ze sobą zespoły naukowe i indywidualnych badaczy, które integrują informacje, dane, metody, techniki i narzędzia badawcze, perspektywy, idee oraz teorie z dwóch lub więcej obszarów nauki.

Rada Narodowego Centrum Nauki na realizację projektów badawczych w ramach konkursu Symfonia 1 przeznaczyła 30 mln zł. Do konkursu kwalifikowane są te projekty badawcze, których wysokość finansowania mieści się w przedziale od 2 do 7 mln zł.

Wniosek o finansowanie projektu badawczego, wraz z wymaganymi załącznikami, należy złożyć w formie elektronicznej w systemie OSF (Obsługa Strumieni Finansowania) dostępnym na stronie: www.osf.opi.org.pl do 15 marca 2013 roku.

Szczegółowe informacje na temat konkursu są dostępne na stronie: http://www.ncn.gov.pl/ogloszenia/konkursy/symfonia-15-11-2012

źródło: www.naukawpolsce.pap.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry