Możliwość komentowania List gończy za Katarzyną W. została wyłączona 36

List gończy za Katarzyną W.

AKTUALNOŚCI, POLSKA

W poniedziałek katowicki sąd wydał nakaz aresztowania Katarzyny W. Kobieta podejrzewana jest o zabójstwo swojej półrocznej córki Madzi. Sąd przychylił się do prośby prokuratury domagającej się aresztowania na 14 dni kobiety, uzasadniając to utrudnianiem śledztwa przez podejrzaną.

sxc


Katarzyna W. miała zakaz opuszczania kraju oraz obowiązek meldowania się 3 razy w tygodniu w prokuraturze. Ostatni raz pojawiła się tam 12 października. Od tego czasu nikt nie wiem, gdzie znajduje się kobieta. Jej zaginięcie zgłosiła matka.

Aby można było wysłać list gończy, należy poczekać aż sąd odeśle akta sprawy podejrzanej. Najpierw zostanie wydany krajowy list gończy, a gdyby ten nie poskutkował – europejski nakaz aresztowania. W chwili obecnej nie ma podejrzenia, aby kobieta opuściła granice naszego kraju. Sędzia Marta Wilk podkreśla jednak, iż istnieje wysokie prawdopodobieństwo popełnienia przez Katarzynę W. zarzucanego jej przestępstwa.

Sprawa Katarzyny W. i jej półrocznej córki wyciekła do mediów 24 stycznie, kiedy to zgłoszono zaginięcie dziecka. Kobieta najpierw upierała się przy wersji kradzieży dziewczynki, następnie zginięcia w wyniku nieszczęśliwego wypadku. W połowie lipca kobiecie postawiono zarzut zabójstwa małej Madzi poprzez uduszenie.

Katarzyna Niczewska

źródło: Polskie Radio

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry