Możliwość komentowania Ogromne dotacje na e-biznes została wyłączona 28

Ogromne dotacje na e-biznes

AKTUALNOŚCI, BIZNES, GOSPODARKA, POLSKA

E-biznes to bardzo rozwojowy segment rynku. Już prawie każdy korzysta z Internetu, a rozwój technologii polepsza do niego dostęp, jak i jakość i szybkość połączeń. Dzięki temu ludzie coraz częściej kupują produkty i dzielą się wiedzą właśnie przez Internet. W Polsce rynek internetowy wciąż ma duże pole do popisu. Firm zajmujących się stricte e-biznesami jest jeszcze niewiele.

fotolia


Aby poprawić sytuację e-biznesu w Polsce Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) w aktualnym naborze ma do rozdysponowania ponad 134 mln złotych. Jest to działanie z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka o numerze PO IG 8.1: Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej.

Program ten to duża szansa dla młodych firm, które chcą otworzyć własny e-biznes. W trzech naborach dofinansowania otrzymają innowacyjne projekty z zakresu usług internetowych. Dotację będzie mogło otrzymać mikroprzedsiębiorstwo lub małe przedsiębiorstwo, które ma swoją siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Do konkursu nie mogą zgłosić się firmy, które prowadzą swoją działalność dłużej niż dwa lata.

W tegorocznym konkursie odbyły się już dwa nabory. Spośród 1535 wniosków wybrano 242 projekty warte uwagi i włożenia do nich pieniędzy. Z roku na rok odsetek odrzuconych wniosków wzrasta. W 2008 roku prawie połowa projektów otrzymała dofinansowania. Ten fakt można przypisać powolnemu napełnianiu się rynku – coraz mniej projektów jest naprawdę innowacyjnych.

Pozostał ostatni nabór w tegorocznym konkursie. Do rozdysponowania pozostało 134 mln złotych. Maksymalna wysokość dotacji to 490 tys., dzięki czemu aż 270 projektów może jeszcze uzyskać pomoc w rozwoju e-biznesu. Wnioski należy składać do 19 listopada.

Internet to ogromny rynek, w którym wiele stron internetowych znika w gąszczu informacji. Jednak dzięki takim inicjatywom i dotacjom, które proponuje PARP można się wybić i naprawdę zaistnieć. Dla młodych firm jest to ogromna szansa na rozwój i zyski.

Natalia Klimczuk

źródło: parp

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry