Możliwość komentowania Festival Jazz Juniors w Krakowie została wyłączona 33

Festival Jazz Juniors w Krakowie

AKTUALNOŚCI, KONCERTY, MUZYKA, POLSKA, ROZRYWKA

To już 36. Edycja Międzynarodowego Festiwalu Młodych Zespołów Jazzowych Jazz Juniors. Doskonali muzycy, ciekawe brzmienie oraz najlepsze jazzowe standardy w niebanalnej odsłonie, tak właśnie można opisać ten muzyczny spektakl. Festiwal rozpocznie się 1 grudnia, natomiast koncerty odbywać się będą w Art Club Cieplarnia i klubie Rotunda.

sxc


Niewątpliwie festiwal ten jest jednym z najstarszych i najbardziej prestiżowych w naszym kraju. Jazz Juniors ma na celu głównie odkrywanie nowych talentów, a także promowanie artystów sceny jazzowej młodego pokolenia. Swoje umiejętności pokazują nie tylko polskie zespoły, ale również grupy z pozostałych części kontynentu europejskiego. To doskonała okazja do zaprezentowania swojego talentu przed szerszą publiką, ponadto można skonfrontować się z największymi autorytetami z branży muzycznej.

Tegoroczny Koncert Laureatów zapowiada się wyjątkowo, ponieważ odbędzie się w Studiu Radia Kraków, a poprowadzi go Antoni Krupa, człowiek zaprzyjaźniony z festiwalem, ponadto obchodzący w tym roku 35-lecie swojej pracy radiowej. Organizatorzy zadbają również o dodatkowe atrakcje, m.in. muzyczne niespodzianki, jazzowe improwizacje i wykonania jazzu folkowego przez gości z Czech, Słowacji oraz Bułgarii.

Anna Odrzygóźdź
źródło: rotunda/audio

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry