Możliwość komentowania „The Startup Kids” w Polsce została wyłączona 51

„The Startup Kids” w Polsce

AKTUALNOŚCI, FILM, POLSKA, ROZRYWKA

Nazwa Startup bardzo często pojawia się ostatnio w mediach, ale tak naprawdę mało kto wie czym właściwie są. W powszechnym rozumieniu startupem nazywa się młode firmy, które zaczynają swoją działalność w Internecie, bazując na nowych technologiach.

sxc


Przedsiębiorstwa te z założenia są bardzo krótkotrwałe, ryzyko straty jest duże, ale koszty są niewielkie, a ich zwrot następuje dużo szybciej niż w standardowych firmach. Startup to też bardziej początkowa faza działania przedsiębiorstwa, które może przerodzić się w poważną firmę. Takimi przykładami mogą być Google, Facebook, czy Nasza Klasa.

Kiedy startupy stały się bardzo popularne, wielu młodych ludzi mylnie (bez przygotowania) próbowało na nich zarobić. W celu uświadomienia, że ten biznes nie jest tak kolorowy jak się na początku wydaje, powstał film dokumentalny „The Startup Kids”.

Stworzony został przez dwie startuperki z Islandii: Vala Halldorsdottir i Sesselja Vilhjalmsdottir. Film ukazuje jak wyglada życie i praca startupera i jak łatwo zarobić, a chwilę później stracić 30 mln dolarów.

W Polsce zaplanowano jedynie trzy seanse tego filmu. Dwa (w Poznaniu i Krakowie) już się odbyły. Trzeci będzie można zobaczyć dziś w Kinie Muranów w Warszawie.

Natalia Klimczuk

Źródła: http://www.trysubstance.com/startupkids/

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry