Możliwość komentowania Kraftwerk gwiazdą Malta Festival Poznań 2013 została wyłączona 37

Kraftwerk gwiazdą Malta Festival Poznań 2013

AKTUALNOŚCI, KONCERTY, MUZYKA, POLSKA, ROZRYWKA

Niemiecka gwiazda muzyki elektronicznej zagra 28 czerwca 2013 roku swój pierwszy i jedyny koncert 3D w Polsce. Przyszłoroczny festiwal odbywał się będzie pod hasłem „oh Man, oh machine/człowiek-maszyna”. Ta grupa idealnie wpasowuje się w założenie imprezy, ponieważ znana jest z wykorzystywania różnego rodzaju syntezatorów, komputerów oraz własnego projektu vocoderów.

sxc


Człowiek współodpowiedzialny za ten właśnie projekt to włoski artysta Romeo Castellucci, jeden z najwybitniejszych twórców europejskich działający na pograniczu teatru, performansu, a także sztuk wizualnych. Kraftwerk natomiast jest zespołem założonym w roku 1970 przez Ralfa Huttera i Floriana Schneidera. Band stworzył zupełnie nowy styl, przyczynił się nie tylko do rozwoju muzyki elektronicznej, ale również takich gatunków jak synth pop, new wave, elektrofunk i im podobnych. Ich twórczością interesują się tacy muzycy jak np. Depeche Mode, David Bowie czy chociażby Human League. Grupa ta słynie również z bardzo charakterystycznego wizerunku scenicznego, a złożone i mocno eksperymentalne projekcje multimedialne podczas koncertów stały się tak samo inspirujące jak melodie niemieckiej legendy muzyki elektronicznej.

Malta Festival Poznań odbędzie się między 24 a 29 czerwca 2013 roku. Impreza obejmuje teren całego miasta, jednakże najważniejsze występy będą miały miejsce nad jeziorem Maltańskim, na Starym Rynku oraz w Starej Gazowni i Rzeźni.

Anna Odrzygóźdź

źródło: mmpoznan/tvn24

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry