Możliwość komentowania Trzy kroki do osiągnięcia sukcesu w negocjacjach z pracodawcą została wyłączona 27

Trzy kroki do osiągnięcia sukcesu w negocjacjach z pracodawcą

AKTUALNOŚCI, BIZNES, GOSPODARKA, POLSKA

Aby odnieść sukces w negocjacjach warunków zatrudnienia z potencjalnym pracodawcą trzeba się do nich dobrze przygotować.

„Przede wszystkim określmy swoje mocne strony pod kątem korzyści, jakie one mogą przynieść organizacji. Przykład? Jeśli zwiększyliśmy sprzedaż w poprzedniej organizacji o 20% pokażmy, jakie nasze umiejętności to umożliwiły i jak je będzie można wykorzystać w firmie, do której aplikujemy, aby osiągnąć podobny rezultat.” – tłumaczy Sebastian Sala, lider zespołu Antal Banking & Insurance.

photo: stock.xchng

W drugiej kolejności dowiedzmy się jak najwięcej o firmie i stanowisku, na które aplikujemy. Jaka jest kultura organizacyjna? Jaki będzie dokładny zakres obowiązków? Jakie firma oferuje benefity? Zgromadzona wiedza pozwoli łatwiej doprowadzić do sytuacji idealnej w negocjacjach czyli win-win. Obie strony zyskują to, na czym najbardziej im zależy.

Przed rozmową z pracodawcą sprawdźmy również jak kształtują się wynagrodzenia w danej branży i na danych stanowiskach. Pomóc mogą różnorodne raporty płacowe m.in Badanie Wynagrodzeń Antal International. Również profesjonalny rekruter będzie mógł udzielić wielu informacji na ten temat. Należy pamiętać, że podobne stanowiska mogą być zupełnie inaczej wynagradzane w różnych branżach.

„W IT cały czas możemy mówić o rynku kandydata. Specjaliści i menedżerowie stawiają wysokie wymagania i pracodawcy są zmuszeni, aby je spełnić w celu pozyskania dobrego pracownika. To już na starcie daje dobrą pozycję negocjacyjną. Jednak i tu trzeba dokładnie sprawdzić, jakie stawki oferuje rynek. Często opłaca się firmie zapłacić 20%-30% więcej za odpowiednie kompetencje kontraktora niż płacić kary umowne za niezrealizowane projekty lub tracić jakieś zlecenie z powodu braku odpowiednich kompetencji. Jednak nawet pożądani na rynku informatycy nie otrzymają upragnionej pracy, jeśli ich oczekiwania nie będą adekwatne do konkretnej sytuacji w branży.” – dodaje Łukasz Kośnik, menedżer Antal IT Services.

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry