Możliwość komentowania Wyróżnienie dla Meli Koteluk została wyłączona 29

Wyróżnienie dla Meli Koteluk

AKTUALNOŚCI, MUZYKA, POLSKA, ROZRYWKA

Tegoroczna Nagroda Artystyczna Miasta Torunia im. Grzegorza Cichowskiego powędruje właśnie do tej wokalistki. Wyróżnienie zostanie wręczone 15 grudnia 2012roku w Klubie Od Nowa, podczas dorocznego koncertu upamiętniającego lidera Republiki.

sxc/k_vohsen

Mela, a tak naprawdę Malwina jest nie tylko piosenkarką, ale również autorką tekstów. Jej cecha charakterystyczna to ciekawa, ciepła barwa głosu, a także niebanalne, głębokie teksty, które sama pisze. Swoją muzyczną przygodę zaczynała od śpiewania w chórkach legendarnej grupy The Scorpions i Gaby Kulki. Postanowiła jednak pójść własną drogą, aktualnie gra razem z zespołem.

W przeciwieństwie do większej części osób z branży muzycznej, ona tworzy w języku polskim. Przywiązuje do tego bardzo dużą wagę, podkreśla jego tajemniczość i różnorodność.

Kapituła Nagrody im. Ciechowskiego przyznała wyróżnienie tej właśnie artystce „za wyjątkowy debiutancki album Spadochron, który zabiera słuchaczy w niezwykłą podróż muzyczną. Za unikalny, baśniowy klimat malowany intrygującym wokalem i bogatą paletą subtelnych dźwięków, pełen poetyckich, dojrzałych i błyskotliwych tekstów, oddających głębię ludzkich emocji i nawiązujących do najlepszych tradycji polskiej piosenki.” Wartość nagrody to 15 tysięcy złotych, natomiast jej laureatami w poprzednich latach byli m.in. Piotr Rogucki, Lao Che i Julia Marcell.

Anna Odrzygóźdź

źródło: mmtorun/tvp bydgoszcz

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry