Możliwość komentowania Załoga statku Enterprise powraca na kanale CBS Action! została wyłączona 24

Załoga statku Enterprise powraca na kanale CBS Action!

AKTUALNOŚCI, MEDIA, POLSKA, ROZRYWKA, SERIALE TV, TELEWIZJA

„Kosmos: ostateczna granica” – od tych elektryzujących słów rozpoczyna się każdy odcinek „Star Trek”, najsłynniejszego serialu science-fiction. Od teraz, wszystkie przygody załogi statku Enterprise lśnią nowym blaskiem, gdyż serial został poddany obróbce cyfrowej. „Star Trek” od 3 grudnia w dni powszednie o godzinie 19.00 na kanale CBS Action. Powtórki w kolejny dzień tygodnia o godzinie 9.00 i 13.00.

Uwielbiany przez miliony ludzi na całym świecie, dorobił się ogromnej subkultury fanów! CBS Action prezentuje początek całej historii: przenosimy się w wiek XXIII wyruszając do najdalszych zakamarków galaktyki by „odważnie kroczyć tam, gdzie jeszcze nie był żaden człowiek”. Na tę niezapomnianą misję wyrusza załoga statku Enterprise dowodzona przez Kapitana Kirka (William Shatner).

Trzy sezony pierwszej serii „Star Treka” były kamieniem milowym w dziedzinie kinematografii science-fiction, na stałe wpisując się w panteon zasłużonych dla gatunku. Postacie, takie jak japoński sternik Sulu (George Takei), rosyjski oficer Checkov (Walter Koenig) czy przedstawiciel rasy Wolkanów pan Spock (Leonard Nimoy) i jego charakterystyczne pozdrowienie („żyj długo i pomyślnie”) mają obecnie status kultowych. Warto dodać, iż na cześć serialu amerykańska NASA pierwszy prototyp promu kosmicznego nazwała…Enterprise! Polscy widzowie mogli obejrzeć serię dopiero w 1999. Tym razem, dzięki emisji serialu na CBS Action po raz pierwszy zobaczą „Star Treka” poddanego obróbce cyfrowej!

O popularności serialu świadczyć może to, że został wpisany do „Księgi Rekordów Guinessa”, jako posiadający najwięcej spin-offów. Kolejnych wersji serialu powstało łącznie sześć, a filmów aż jedenaście (realizacji najnowszego podjął się słynny J.J. Abrams). Rokrocznie organizowane są zloty fanów serialu wcielających się w uwielbiane postacie. Wśród miłośników serii są także znane nazwiska, jak odtwórca roli Jamesa Bonda Daniel Craig, w dzieciństwie zakochana w Spocku Angelina Jolie czy znany aktor komediowy Ben Stiller. „Star Trek” to pozycja obowiązkowa nie tylko dla fanów gatunku, ale przede wszystkim dla każdego pasjonata kinematografii.

CBS Action będzie dostępny już od 3 grudnia 2012 roku – zastąpi aktualnie nadawany kanał ZONE Romantica.

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry