Możliwość komentowania Curiosity wreszcie coś znalazł? została wyłączona 30

Curiosity wreszcie coś znalazł?

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, NAUKA, POLSKA, ŚWIAT

Program badawczy Mars Science Laboratory (MSL) ma na celu ocenę możliwości występowania potencjalnych warunków do życia w przeszłości i zbadanie możliwości utrzymania życia organicznego na Marsie. Prościej mówiąc program ma na celu m.in. odnalezienie i zbadanie potencjalnego życia na czerwonej planecie.

Image credit: NASA/JPL-Caltech/MSSS


W tym celu 6 sierpnia 2012 roku na Marsie wylądował specjalny łazik – Curiosity Rover – wyposażony w wiele czujników, kamer, a nawet własne laboratorium. Curiosity ma pracować na Marsie przez jeden rok marsjański, czyli w przeliczeniu na ziemski czas 687 dni. W zależności od tego, co zostanie znalezione pobyt łazika może się przedłużyć.

21 listopada NASA poinformowała, że Curiosity pobrał niezwykle interesujące próbki. Na razie nieznane są żadne szczegóły, ale John Grotzinger, kierujący zespołem badawczym misji Curiosity, chwali się, że to odkrycie wkrótce będzie musiało znaleźć się w podręcznikach. Pozostało nam jedynie czekać na dokładne informacje o tym, co znalazł łazik. Spekulacje mówią o tym, że Curiosity znalazł na Marsie związki organiczne, które mogą świadczyć o istnieniu tam życia.

Natalia Klimczuk

źródło: nasa/fox news/cnn

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry