Możliwość komentowania Darmowy Windows 8? została wyłączona 39

Darmowy Windows 8?

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, INTERNET, POLSKA, STRONY WWW, ŚWIAT

Zaledwie niecały miesiąc temu (26 października) premierę miał nowy system operacyjny Microsoftu – Windows 8, a już zaliczył on kilka „wpadek”.

Na początku okazało się, że wersja na telefony sprawdza się tylko w najnowszych urządzeniach mobilnych. Microsoft szybko zabrało się więc do opracowania aktualizacji starego systemu, aktualnie czekamy aż Windows Phone 7.8 znajdzie się na rynku.

Systemy operacyjne to „programy”, bez których komputer nie mógłby poprawnie działać. Ich ceny są wysokie, co przyczynia się do ogromnych ilości nielegalnego oprogramowania tzw. „piracenia”. Jest to proceder znany i powszechnie wykorzystywane nawet w dużych firmach, pomimo licznych kontroli. Stworzenie dobrego systemu zabezpieczającego przed piractwem jest jedną z najdłuższych faz powstawania produktu.

Tymczasem Microsoft popełnił olbrzymi błąd. Do 31 stycznia 2013 roku gigant z Redmont oferuje możliwość wypróbowania nowego systemu za darmo w module Windows Media Center. Okazuje się, że uzyskany w ten sposób darmowy klucz może jednocześnie aktywować cały system operacyjny, nawet jeśli został on zainstalowany nielegalnie (piracka wersja).

Microsoft podejmuje kroki, by tę usterkę usunąć. Jednocześnie wielu użytkowników zastanawia się czy nie jest to działanie celowe, by zwiększyć nie tyle sprzedaż, a popularność Windowsa 8.

Natalia Klimczuk

źródło: chip/komputerswiat

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry