Możliwość komentowania Jimi Hendrix z „nowym” albumem została wyłączona 29

Jimi Hendrix z „nowym” albumem

AKTUALNOŚCI, GWIAZDY, MEDIA, MUZYKA, POLSKA, ROZRYWKA, ŚWIAT

Płyta „People, Hell And Angels” ma ukazać się w sprzedaży 5 marca 2013 roku. Do sklepów muzycznych trafi wydawnictwo zawierające nieznane, nigdzie niepublikowane dotąd kawałki gitarzysty wszech czasów. Na krążku znajdzie się 12 singli zarejestrowanych w latach 1968-1969, pochodzących z okresu po wydaniu „Electric Ladyland”.Utwory te powstały, gdy artysta pracował bez swojego zespołu The Experience i eksperymentował z różnym brzmieniem.
Pojawiają się w nich instrumenty perkusyjne, klawisze oraz druga gitara.

fot.A. Vente-cc 3.0


Jimi Hendrix to legenda muzyki rockowej, zmarł 18 września 1970 roku. W swojej karierze wydał trzy studyjne albumy: ‚Are You Experienced”, uważany za jeden z najlepszych w historii, następnie „Axis: Bold as Love”, a także „Electric Ladyland”. Poza tym, nagrał jeden koncertowy pod tytułem „Band of Gypsys”. Należy do grona tych wykonawców, których płyty sprzedają się w rekordowych nakładach.

Rodzina zmarłego muzyka zapowiedziała, że co jakiś czas wydawać będzie nowe albumy z utworami Jimiego. Pierwsze tego rodzaju wydawnictwo ukazało się w roku 2010, kiedy na półkach sklepowych zagościł krążek „Valleys Of Neptun”. Z niecierpliwością czekamy więc na „People, Hell And Angels”.

Anna Odrzygóźdź

Źródła:
telegraph.co.uk,rollingstone.com

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry