Możliwość komentowania 100 mld złotych na energetykę została wyłączona 26

100 mld złotych na energetykę

AKTUALNOŚCI, BIZNES, GOSPODARKA, POLSKA

Nowy blok energetyczny w Elektrowni Kozienice w Świerżanach Górnych ma być największą w Europie tego typu jednostką opalaną węglem kamiennym. Prace budowlane mają potrwać do 2017 roku, koszt inwestycji to około 6,4 mld złotych. Głównym wykonawcą jest polska spółka. W nowym bloku podczas budowy będzie pracować w sumie 6-7 tys. ludzi, a po jego uruchomieniu stałe zatrudnienie zdobędzie 300 osób.

sxc


21 listopada premier Donald Tusk uczestniczył w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod tę budowę. W przemówieniu zapewnił, że to tylko początek inwestycji w energetykę i takich bloków energetycznych powstanie więcej.

W sumie rząd chce przeznaczyć na inwestycje energetyczne ponad 100 mld złotych do 2020 roku. Minister skarbu Mikołaj Budzianowski poinformował, że w planach jest 8 dużych projektów, z czego połowa dotyczy budowy elektrowni opartych na tradycyjnych źródłach (węglu), a reszta zostanie przystosowana do przetwarzania gazu ziemnego. Możliwe także, że część inwestycji obejmie także elektrownie jądrowe.

Natalia Klimczuk

Źródła: http://www.premier.gov.pl/

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry