Możliwość komentowania Kary za brak OC jeszcze wyższe została wyłączona 53

Kary za brak OC jeszcze wyższe

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, MOTORY, MOTORYZACJA, POLSKA, PRZEPISY PRAWNE, SAMOCHODY, WIADOMOŚCI

Ubezpieczenie OC samochodu jest obowiązkowe dla każdego zarejestrowanego pojazdu, bez względu na to czy jest ono użytkowane, czy nie. Ubezpieczenia te wykorzystuje się w celu zapłaty za ewentualne szkody, które może wyrządzić nasz samochód w wypadkach, kolizjach itp. Jednocześnie jest zabezpieczeniem dla poszkodowanych, zapewnieniem, że otrzyma odszkodowanie na naprawę uszkodzonego pojazdu.

sxc


Brak ubezpieczenia OC zawsze skutkowało wysokimi karami. O wykrycie braku ubezpieczenia jest coraz łatwiej. Baza Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego ciągle się rozrasta, zwiększa się także ilość zgłoszeń o braku ubezpieczenia od policji i wydziałów komunikacyjnych. Według UFG w Polsce rocznie płaci się ponad 10 mln złotych kar za brak polisy ubezpieczeniowej. Właścicieli pojazdów nie odstrasza wysoka kara.

Z tego względu UFG postanowił podwyższyć karę podstawową do 3,2 tys. złotych, co stanowi prawie 7% więcej niż dotychczas. Z kolei dla właścicieli ciężarówek pełna kara to 4,8 tys. złotych. Jeżeli jednak przerwa w opłacaniu ubezpieczenia nie jest zbyt duża nałożone kary mogą być znacznie niższe – nawet do 50%.

Natalia Klimczuk

źródło: puls biznesu/forbes/money

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry