Możliwość komentowania Wirtualne przymierzalnie – przyszłość sklepów internetowych z odzieżą? została wyłączona 57

Wirtualne przymierzalnie – przyszłość sklepów internetowych z odzieżą?

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, CIEKAWOSTKI, GADŻETY, KOMPUTERY, POLSKA, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Odkąd Internet stał się powszechny w każdym domu, wiąże się ogromną przyszłość w wirtualnych sklepach. W Internecie można kupić już wszystko: od sprzętów elektronicznych po artykuły spożywcze. Jednak zakup niektórych produktów może stanowić pewien problem.

sxc


Tak jest z rynkiem odzieżowym. Internetowych sklepów z ubraniami jest bardzo wiele, jednakże ich popularność nie zachwyca. Kupujący wolą ubrania przymierzyć i zobaczyć jak konkretne modele na nich wyglądają, co do tej pory było niemożliwe w wirtualnym świecie. Brak ujednoliconej rozmiarówki sprawia, że osoby robiące zakupy online kupują dane ubranie w kilku rozmiarach, ponieważ nie są pewne, który będzie najlepiej pasował. Odsetek zwrotów zakupów jest więc bardzo duży w sklepach internetowych.

Ta sytuacja może się diametralnie zmienić. Już teraz kilka sklepów daje możliwość zeskanowania sylwetki ciała (za pomocą czujnika Kinect albo kamery wideo, takiej jak w laptopach i telefonach komórkowych) i „przymierzania” ubrań.

Trójmiejska spółka Lookmash wpadła na jeszcze lepszy pomysł. Poza możliwością wirtualnego przymierzania ubrań udostępniła platformę, na którą można wysyłać swoje stylizacje, a odwiedzający internauci ocenią i doradzą dobór ubrań i dodatków.

Natalia Klimczuk

źródło: rp/forbes

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry