Możliwość komentowania CK Zamek – nowe otwarcie została wyłączona 39

CK Zamek – nowe otwarcie

AKTUALNOŚCI, NAUKA, POLSKA

Poznańskie Centrum Kultury Zamek już od wielu lat nie spełniało wymagań technicznych, a widownia w Sali Wielkiej słynęła z najniewygodniejszych krzeseł w całym mieście. Już od 2008 roku władze CK dokładały starań, by zmodernizować budynek. W 2010 roku rozpoczęły się prace budowlane.

Modernizację CK Zamek wsparła Unia Europejska z Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Rolnictwo. Wartość całego projektu ostatecznie wyniosła 61,7 mln złotych, z czego UE zapłaciła prawie połowę (27 mln złotych).

Oficjalne otwarcie nowych pomieszczeń odbędzie się 14 grudnia, ale już teraz otwarta została galeria sztuki współczesnej „Castle in the air”. Na 6 grudnia zaplanowano kolejną edycję Polskiej Platformy Tańca, na której zostaną zaprezentowane najnowsze (z ostatnich dwóch lat) polskie produkcje choreograficzne. Tuż przed oficjalnym otwarciem (10 i 11 grudnia) zmodernizowany budynek będzie można zwiedzić z przewodnikiem.

W dniu oficjalnego otwarcia na nowej sali kinowej odtwarzane będą filmy. W Sali Wielkiej odbędzie się spektakl teatralny, a wieczorem dla przybyłych zaśpiewa malijska piosenkarka Rokia Traore, promując swoja najnowszą płytę „Beautiful Africa”.

Natalia Klimczuk

Źródła: http://www.zamek.poznan.pl/

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry