Możliwość komentowania Rozstrzygnięcie awantury o delicje została wyłączona 398

Rozstrzygnięcie awantury o delicje

AKTUALNOŚCI, BIZNES, GOSPODARKA, POLSKA

Decyzją sądu spółka Lotte Wedel musi wycofać ze sprzedaży oraz magazynów wszystkie opakowania ciastek „Jedyne od Wedla”. Jak pisze Puls Biznesu: „Sąd stwierdził, że opakowania biszkoptów z galaretką za bardzo przypominają „Delicje Szampańskie” – pisze „Puls Biznesu”.

Te ostatnie istnieją na rynku od 30 lat i do roku 2007 ich producentem był Wedel. Obecnie jest nim światowy koncern spożywczy Kraft Foods. W 2011 z „Delicji Szampańskich” zniknęło więc logo Wedla. W kwietniu w sprzedaży pojawiły się ciastka E. Wedla -„Jedyne od Wedla”, których opakowanie niewiele odbiega od tych Kraft Food.

„Granat to od 160 lat nasz główny kod kolorystyczny, trudno sobie wyobrazić nasze produkty bez granatu. A pomarańczowy czy malinowy to tzw. dyskryptory smaku informujące, z jakiego rodzaju produktem konsument ma do czynienia” – tłumaczyła Marta Pokutycka-Madrala, była kierownik komunikacji w Lotte Wedel. Dodała, że „większość tabliczek czekolady wygląda podobnie. W naszym przypadku wyróżnikiem jest logo E.Wedel”.

Jaffa cakes (biszkopt i galaretka pokryte czekoladą) stanowią 14,3 proc. całego rynku ciastek.

Katarzyna Niczewska

http://pieniadze.gazeta.pl/Kupujemy/1,124630,12938279,Koniec_wojny_o_delicje__Wedel_musi_wycofac_wszystkie.html
http://finanse.wp.pl/kat,104124,title,Bitwa-o-delicje-trwa-Na-razie-wygrywa-Kraft,wid,15131576,wiadomosc.html?ticaid=1f9bc

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry