Możliwość komentowania Slash przyjeżdża do Polski została wyłączona 34

Slash przyjeżdża do Polski

AKTUALNOŚCI, KONCERTY, MUZYKA, POLSKA, ROZRYWKA

Już 13 lutego 2013 katowicki Spodek odwiedzi ten właśnie artysta, jeden z najsłynniejszych rockowych gitarzystów. Były członek grupy Guns N’ Roses wystąpi w ramach swojej trasy koncertowej, podczas której promować będzie wydaną w maju tego roku płytę „Apocalyptic Love”.

sxc


Saul Hudson, bo tak właściwie brzmi imię i nazwisko muzyka, jest aktualnie gitarzystą Velvet Revolver. Urodził się 23 lipca 1965 roku w Londynie. Miał okazję tworzyć nie tylko z zespołem Guns N’ Roses, ale także współpracował wielokrotnie z Michaelem Jacksonem. Ich praca zaowocowała takimi utworami jak: „Morphine”, „Black or White”, czy „Give in to Me”. Artysta nie ukrywa, że na jego gitarową twórczość miał wpływ Jimi Hendrix, muzyk wszech czasów.

Na trasie koncertowej razem ze Slashem występuje m.in.: Myles Kennedy – wokalista bandu Alter Bridge, który towarzyszył mu podczas debiutanckiego krążka. Poza tym, sekcja rytmiczna to duet „The Conspirations”. Tworzą go basista Todd Kerns z Age Of Electric, a także perkusista Brent Fitz, kojarzony głównie z Theory of a Deadman, czy chociażby Alice Cooper. W marcu dołączył również gitarzysta Frank Sidoris.

Warto dodać, że Saul Hudson – Slash w roku 2004 znalazł się na 15. miejscu listy 100 najlepszych gitarzystów heavymetalowych wszech czasów według prestiżowego magazynu Guitar World.

Anna Odrzygóźdź

Źródła:
www.rmfon.pl, www.slashonline.com

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry