Możliwość komentowania Złote Kaczki rozdane została wyłączona 21

Złote Kaczki rozdane

AKTUALNOŚCI, FILM, MEDIA, POLSKA, ROZRYWKA, WYDARZENIA KULTURALNE

Złote Kaczki to najstarsza polska nagroda filmowa. Przyznają ją czytelnicy miesięcznika „Film” już od 1956 roku. Wszystko zaczęło się, gdy magazyn „Film” obchodził swoje 10. urodziny i wtedy narodził się pomysł Złotych Kaczek. W tym roku nagrody Złotych kaczek obchodzą swoje 55-lecie istnienia.

sxc


Edycja 2011/2012 odbyła się w stołecznym Teatrze Stanisławowskim w Łazienkach Królewskich. Przyznano nagrody w wielu kategoriach, a także pojawiły się nagrody specjalne.

Najwięcej statuetek otrzymał film „Jesteś Bogiem”. Historia Paktofoniki tak bardzo zachwyciła czytelników miesięcznika, że postanowili obdarować go statuetkami za najlepszy film 2012/2012 roku i najlepszy scenariusz, a aktor odgrywający Magika otrzymał nagrodę za najlepszą grę aktorską. Najlepszą polską aktorką okazała się Agata Kulesza za rolę w filmie „Róża” Wojciecha Smarzowskiego. Najlepsze zdjęcia wg czytelników wykonała Jolanta Dylewska do filmu „W ciemności” Agnieszki Holland.

W kategorii najlepszy film sensacyjny po 1945 roku wygrał film „Psy” Władysława Pasikowskiego, a najlepszy aktor w tychże filmach to Bogusław Linda („Psy”), a najlepszą aktorką została uznana Kamilla Baar („Vinci” Juliusza Machulskiego).

Wręczono także nagrody specjalne za całokształt twórczości dla Danuty Szaflarskiej, Andrzeja Wajdy i Telewizji Polskiej.

Natalia Klimczuk

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry