Możliwość komentowania Kate Havnevik w Krakowie została wyłączona 36

Kate Havnevik w Krakowie

AKTUALNOŚCI, KONCERTY, POLSKA, ROZRYWKA

13 grudnia o godzinie 20:00 na krakowskim Kazimierzu odbędzie się niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju koncert norweskiej artystki. Ze swoją debiutancką płytą „Melankton” wydaną w roku 2006 wokalistka odniosła szczególny sukces w Stanach Zjednoczonych. Stało się to dzięki ścieżce dźwiękowej do popularnego serialu „Grace Anatomy”, na której umieszczono większość utworów z tego właśnie krążka. Co więcej, wydawnictwo zostało uznane za jeden ze 100 najlepszych albumów 2007.

fot. B. Charles Johnson/cc2.0


Drugi album „You” nagrała w Krakowie,a singiel „Krakowska” jest wyrazem sentymentu autorki do miasta. Kate bezustannie tworzy z aranżerem oraz kompozytorem Guy’em Sigsworthem, znanym ze współpracy m.in. z Madonną, Bjork, czy Alanis Morisette. Obecnie pracują nad trzecią płytą, jednocześnie Norweżka koncertuje z niemieckim muzykiem – Schillerem. Zanim artystka zdobyła uznanie za swoje solowe dokonania, występowała wcześniej z takimi wykonawcami jak: AIR, Sigur Ross i Imogen Heap.

Wokalistka od kliku lat kursuje między Oslo, Londynem, a Los Angeles. Dzięki niezwykłej, subtelnej barwie głosu, a także nieprzeciętnemu talentowi miała okazję współtworzyć utwory Moby, Röyksopp, czy chociażby Noel Hogan z The Cranberries. Kate Havnevik z niebywałym wdziękiem łączy brzmienia klasyczne z instrumentalnymi, prezentując tym samym ciekawą odmianę współczesnej muzyki elektronicznej. Artystka wystąpi przed kameralną publicznością w Alchemii. Bilety w cenie 20 zł – przedsprzedaż oraz 30 zł – w dniu wydarzenia.

Anna Odrzygóźdź

Źródła:

www.lastfm.pl

www.alchemia.com.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry