Możliwość komentowania Najczęściej oglądane teledyski w 2012 roku została wyłączona 440

Najczęściej oglądane teledyski w 2012 roku

AKTUALNOŚCI, INTERNET, MUZYKA, POLSKA, ROZRYWKA, ŚWIAT

Kiedyś na sławę trzeba było sobie zapracować – wystąpić w dobrym filmie, napisać bestseller czy nagrać płytę, której będą słuchać ludzie na całym świecie. Tak było kiedyś. Teraz, gdy jedyną kulturą w społeczeństwie jest kultura masowa, a media coraz silniej wpływają na życie i myślenie ludzi, wystarczy nagrać jeden przeciętny singiel, zrobić coś głupiego, czy po prostu znaleźć się w odpowiednim miejscu, aby stać się rozpoznawanym.

Dzisiaj ludzie zyskują sławę głównie dzięki rozpowszechnianiu swoich nagrań, teledysków i wyczynów w serwisie YouTube. Zazwyczaj najczęściej oglądanymi filmikami są teledyski różnych wykonawców.

W tym roku największą popularność zdobył koreański raper PSY, ze swą piosenką „Gangnam Style”. Utwór nie jest żadnym arcydziełem, a i wykonawca niezbyt atrakcyjny; jednak rytmiczna muzyka i przede wszystkim wyjątkowy układ taneczny, naśladowany przez miliony ludzi sprawił, że teledysk Koreańczyka ma już prawie 850 mln wyświetleń.

Można by rzec, że w Polsce popularność piosenki przekłada się na ilość jej przeróbek. Te najbardziej znane to „Jarek Polskę zbaw” autorstwa V-Unita oraz „Mo Pan Pikny Kraj”, której twórcą jest Mr Hamoszku i jego psy.

Kolejną gwiazdą 2012 roku jest Gotye i jego przebój „Somebody That I Used To Know”. Co prawda utwór powstał w 2011 roku, ale dopiero w tym roku zyskał rozgłos. Efektem jest ponad 350 mln wyświetleń i m. in. parodia Chwytaka „Do mordy bydym loł”.

Podobnym wynikiem – 347 mln wyświetleń – może poszczycić się młoda wokalistka Carly Rae Jepsen. Jej przebój to „Call Me Maybe”

Następny w klasyfikacji jest brytyjsko-irlandzki boysband One Direction, który zdobył sławę dzięki brytyjskiej edycji programu X Factor. Ich teledysk do piosenki „What Makes Your Beautiful” ma prawie 290 mln wyświetleń.

Prawie 185 mln wyświetleń to wynik uwielbianego przez nastolatki i znienawidzonego przez osobników płci męskiej Justina Biebera i jego przeboju „Boyfriend”.

160 mln wyświetleń zdobył oficjalny teledysk Flo Ridy do piosenki „Whistle”. Naszą krajową przeróbką jest utwór „Gwizdek” zespołu Letni, Chamski Podryw.

Wśród rodzimych gwiazd ostatnimi czasy króluje zespół Weekend i jego przebój „Ona tańczy dla mnie”. Liczba wyświetleń przekroczyła już 20 mln. (Czyli Polacy jednak słuchają disco polo 🙂 ) Na uwagę zasługuje tu genialna przeróbka niejakiego Cezika, który stworzył piosenkę „Ona tańczy dla mnie” w wersji jazzowej.

Anna Łach

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry