Możliwość komentowania Harrison odszedł 11 lat temu została wyłączona 27

Harrison odszedł 11 lat temu

AKTUALNOŚCI, GWIAZDY, MUZYKA, ROZRYWKA, ŚWIAT

9 listopada 2001 roku zmarł jeden z najwybitniejszych artystów w świecie muzyki, który już za życia stał się legendą. Gitarzysta zespołu The Beatles – George Harrison przez 4 lata zmagał się z rakiem krtani. Pomimo leczenia i pokonania początkowego stadium choroby, pojawiły się przerzuty do mózgu i płuc. Prochy muzyka rozsypano do Gangesu w Indiach.

Urodził się 25 lutego 1943 roku w Liverpoolu. Paul McCartney, który był jego dobrym kolegą, umożliwił mu grę w zespole The Quarryman. Poznał tam Johna Lennona, który założył kultową grupę The Beatles. Wspólnie z tym bandem, gitarzysta został odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego.

Harrison nagrywał również solowe albumy, inspirował się muzyką indyjską. Jedną z płyt była „Thirty Three & 1/3”, na której gościnnie wystąpił członek legendarnej grupy Monty Python – Eric Idle. Współpraca z innymi sprawiała mu ogromną radość dlatego też tworzył razem z Dylanem i Claptonem. Ponadto, organizował różnego rodzaju koncerty, m.in. charytatywny, poświęcony ofiarom głodu w Bangladeszu z 1 sierpnia 1971 roku.

Jeśli chodzi o życie prywatne, George był wegetarianinem, a także starał się żyć w zgodzie z naturą. Działał w ruchu hippisów, rozprzestrzeniał na Zachodzie muzykę i kulturę hinduską. Artysta znalazł się na 21. miejscu listy 100 najlepszych gitarzystów wszech czasów.

Anna Odrzygóźdź
Źródła:rmfon.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry