Możliwość komentowania Sigur Rós ponownie w Warszawie została wyłączona 25

Sigur Rós ponownie w Warszawie

AKTUALNOŚCI, KONCERTY, MUZYKA, POLSKA, ROZRYWKA

Islandzka grupa zawita do Polski 25 czerwca 2013 roku do stołecznego Amfiteatru w Parku Sowińskiego. Grupa miała już okazję występować tam 4 lata temu, wspólnie z formacją Ólafura Arnaldsa. Natomiast przyszłoroczny koncert jest częścią trasy, podczas której promowany będzie ich najnowszy, szósty w dyskografii album „Valtari”. Premiera krążka odbyła się 23 maja tego roku i tym samym, zakończyła prawie czteroletnie studyjne milczenie Islandczyków.

sxc


Zespół powstał ponad 18 lat temu w Rejkiaviku. Debiutanckia płyta „Von” nie przyniosła im sławy, dlatego że sprzedała się w ilości zaledwie trzystu egzemplarzy. Momentem przełomowym był dopiero rok 1999, kiedy to członkowie formacji Sigur Rós zasłynęli wydaniem „Ágætis byrjun”, do którego powracają na każdym koncercie. Band współpracował z Radiohead, jednocześnie nazywany jest jednym z najbardziej wyjątkowych współczesnych zespołów, słynących z muzycznych eksperymentów, osiągających przy tym komercyjny suckes.

Islandczycy wyróżniają się charakterystycznym głosem wokalisty, a także brzmieniem uzyskiwanym poprzez grę smyczkiem na gitarze elektrycznej. Grupa tworzy szeroko pojętą muzykę rockową, bardzo często wykorzystywaną w ścieżkach dźwiękowych do różnych filmów oraz seriali.

Sigur Rós po raz pierwszy występował w Polsce podczas gdyńskiego Open’era, latem 2006 roku, natomiast ostatnio grał u nas we wrześniu, podczas festiwalu Sacrum Profanum. Ceny biletów na czerwcowy koncert: od 179 zł.

Anna Odrzygóźdź

Źródła:

www.musicis.pl

www.kulisykultry.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry