Możliwość komentowania Spektakularny sukces Gotye została wyłączona 35

Spektakularny sukces Gotye

AKTUALNOŚCI, MUZYKA, POLSKA, ROZRYWKA, ŚWIAT

Singiel „Somebody That I Used To Know” autorstwa belgijskiego artysty i Kimbry został najchętniej kupowanym utowrem na Wyspach Brytyjskich w roku 2012. Piosenka ta sprzedała się w zawrotnej ilości 1,28 miliona egzemplarzy. Mieszkańcy Wysp docenili interesującą barwę głosu wokalisty, a także melodię, która już po pierwszym przesłuchaniu zapadła w pamięci słuchaczy. Przy okazji, wydanie to zostało najpoluarniejszym singlem 2012 roku w Wielkiej Brytanii.

sxc/k_vohsen


Gotye tak naprawdę nazywa się Wouter De Backer i pomimo swojego belgijskiego pochodzenia, mieszka na stałe w Australii. Urodził się ponad 30 lat temu w Brugii. Do świata muzyki wnosi nie tylko swój niezwykły wokal, ponieważ jest on również kompozytorem i multiinstrumentalistą. Warto dodać, że poza karierą solową, występuje z zespołem The Basics, ponadto gra na klawiszach oraz gitarze. Natomiast jego twórczość zaliczyć można do takich gatunków jak: indie rock połączony z popem i rockiem alternatywnym.

„Somebody That I Used To Know” to niewątpliwie jeden z największych tegorocznych hitów polskich list przebojów. Przez wiele miesięcy utrzymywał się w czołówce muzycznych notowań naszych rodzimych stacji radiowych. Co więcej, klip do piosenki został wyświetlony na kanale YouTube ponad 350 milionów razy.

Anna Odrzygóźdź

Źródła:
www.gotye.com

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry