Możliwość komentowania Będzie dodruk „CR Fashion Book” została wyłączona 32

Będzie dodruk „CR Fashion Book”

AKTUALNOŚCI, MEDIA, PRASA, ŚWIAT

Najbardziej wyczekiwany magazyn w tym roku – „CR Fashion Book” wyprzedał się w rekordowym tempie. W przeciągu zaledwie dwóch miesięcy wyprzedany został nakład 50 tys. egzemplarzy. Stephen Gan, prezes Fashion Media Group, zapowiedział, że przed Bożym Narodzeniem w sprzedaży pojawi się dodruk 15 tys. sztuk magazynu.

stock.xchng


„CR Fashion Book” to debiut Carine Roitfeld, która na pewno ma powód do dumy. Była redaktor naczelna paryskiego „Vogue’a” jest jedną z najbardziej wpływowych kobiet w świecie mody. Podczas 10 lat dowodzenia „Vogue” pismo stało się z konserwatywnego czytadła dla starszych pań najbardziej prestiżowym w branży modowej. Roitfeld słynie z odważnych pomysłów, mieszania nagości z modą, łamania seksualnych tabu.

Jej odwaga w tych kwestiach przyczyniła się do utraty posady naczelnej „Vogue’a”. Carine postaowiła więc stworzyć konkurencję Annie Wintour i stworzyć swoje pismo: „W „Vogue’u” miałam dużo swobody, ale jednak byłam w pięknej złotej klatce. W moim magazynie będę mogła robić wszystko” – zapowiadała, ogłaszając pracę nad pierwszym numerem „CR Fashion Book”.

W odpowiedzi na wiadomość o nowo powstającym magazynie, Anna Wintour zabroniła, pod groźbą nie publikowania we wszystkich pismach Condé Nast, swoim fotografom robienia sesji zdjęciowych do pisma rywalki. Groźby nie wzięli sobie do serca tacy wielcy fotografowie jak: Terry Richardson, Mario Sorrenti i Bruce Weber.

Kolejny numer ukaże się w lutym. Jego nakład będzie wynosił 65 tys. Cena się nie zmieni, nadal będzie kosztował 15 dolarów.

Katarzyna Niczewska

Źródło: wwd.com

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry