Możliwość komentowania Rozstrzygnięcie VIII edycji konkursu „Popularyzatora Nauki” została wyłączona 19

Rozstrzygnięcie VIII edycji konkursu „Popularyzatora Nauki”

AKTUALNOŚCI, NAUKA, POLSKA

Środowa uroczystość VIII edycji konkursu „Popularyzatora Nauki”, organizowanego przez Polską Agencję Prasową i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, odbyła się w siedzibie PAP w Warszawie.

W kategorii „Naukowiec/Instytucja naukowa” laureatami są: Instytut Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie, prof. Ewa Kulczykowska z Instytutu Oceanologii PAN w Sopocie i dr hab. inż. Marek Kulczykowski z Instytutu Budownictwa Wodnego PAN w Gdańsku oraz dyrektor Centrum Fizyki Teoretycznej PAN w Warszawie dr hab. Lech Mankiewicz.

sxc/eieio1948


W kategorii „Dziennikarz/Redakcja/Instytucja nienaukowa” nagrody przyznano: Krajowemu Funduszowi na rzecz Dzieci, red. Krzysztofowi Michalskiemu z Programu Pierwszego Polskiego Radia oraz redakcji tygodnika „Polityka”.
Wyróżnienia w kategorii „Prezentacja popularnonaukowa” otrzymali: dr Tomasz Pluciński z Wydziału Chemii Uniwersytetu Gdańskiego, dr Katarzyna Górak-Sosnowska z Wydziału Orientalistycznego Uniwersytetu Warszawskiego i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz dr Barbara Łydżba-Kopczyńska z Wydziału Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego.
Nagrodę specjalną za całokształt działalności popularyzatorskiej odebrał prof. Jerzy Vetulani z Instytutu Farmakologii Polskiej Akademii Nauk w Krakowie.

Konkurs istnieje od 2005 roku a jego celem jest promowanie ludzi nauki czy redakcji mających szczególny wpływ na popularyzację nauki wśród młodzieży szkolnej oraz dorosłych. Przewodniczącym jury w tym roku był prezes Polskiej Akademii Nauk prof. Michał Kleiber.

Katarzyna Niczewska

źródło:
http://www.naukawpolsce.pap.pl/

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry