Możliwość komentowania Sędzia zabity przez piłkarzy została wyłączona 62

Sędzia zabity przez piłkarzy

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, SPORT, ŚWIAT

Do tragicznego wydarzenia doszło w niedzielę (2 grudnia) w holenderskim mieście Almere. Podczas meczu juniorów sędzia liniowy Richard Nieuwenhuizen został pobity i skopany.

sxc


Nastoletni piłkarze z amsterdamskiego klubu Nieuw Sloten nie zgodzili się z jego decyzją, uznając, że sprzyja przeciwnej drużynie Buitenboys, w której występuje jego syn.

Kilka godzin po meczu Nieuwenhuizen zasłabł i przewieziono go do szpitala, gdzie zapadł w śpiączkę. Wieczorem następnego dnia (3 grudnia) zmarł na skutek urazu mózgu.

Już przed jego śmiercią policja zatrzymała trzech piłkarzy – dwóch 15-latków i jednego 16-latka, którzy odpowiedzialni byli za pobicie. Nie ujawniono jednak ich tożsamości. Holenderska prokuratura ma ich postawić w stan oskarżenia pod zarzutami zabójstwa, napaści i przemocy publicznej.

Dodatkowo działacze Nieuw Sloten zapowiedzieli, że dożywotnio zdyskwalifikują zawodników, którzy doprowadzili do tragedii. W obliczu skandalu wycofali też swoją drużynę z rozgrywek i wstrzymali działalność klubu.

Holendrzy są zszokowani całą sytuacją.
– To absolutnie straszne, że coś takiego mogło wydarzyć się na boisku w naszym kraju – powiedziała holenderska minister sportu, Edith Schippers jeszcze przed wiadomością o śmierci arbitra.

Natalia Klimczuk

źródło: polskie radio/newsweek

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry