Możliwość komentowania Śmierć dwóch Polaków w katastrofie na Morzu Północnym została wyłączona 31

Śmierć dwóch Polaków w katastrofie na Morzu Północnym

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, MOTORYZACJA, POLSKA, ŚWIAT, WIADOMOŚCI

W środę wieczorem u wybrzeży Holandii zderzyły się dwa statki – cypryjski kontenerowiec Corvus J z samochodowcem pod banderą Bahamów Baltic Ace. Ten drugi natychmiast zatonął. Na jego pokładzie znajdowała się 24-osobowa załoga, z czego 11 to Polacy. Holenderskie służby poinformowały o śmierci 4 osób, w tym dwóch Polaków. Trójka naszych rodaków ma ciągle status zaginionych natomiast pozostałych sześciu uratowano (są w dobrym stanie).

Ciągle nie wiadomo kto zawinił. Pewne jest, że warunki pogodowe były niesprzyjające. Według Janusza Wołosza (II sekretarz ambasady RP w Hadze): „Doszło do katastrofy na morzu, znaczy zderzenia się dwóch statków, ale jaka była przyczyna i kto zawinił – tego nie jestem w stanie powiedzieć”. Obecnie warunki na Morzu Północnym są bardzo ciężkie. Wysokie trzymetrowe fale i wiejący silny wiatr utrudniają poszukiwania. Rzecznik straży przybrzeżnej przyznaje, że szanse na przeżycie którekolwiek z marynarzy na morzu są znikome.

Samochodowiec Baltic Ace wybudowano w 2007 roku w gdyńskiej stoczni. Miał 148 m długości i 25 m szerokości. Był statkiem przeznaczonym do przewozu samochodów, ciężarówek , naczep, przyczep i wagonów.

Katarzyna Niczewska

źródło: tvn24/wp

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry