Możliwość komentowania ŻubrOFFka rozpoczęta została wyłączona 30

ŻubrOFFka rozpoczęta

AKTUALNOŚCI, FILM, MEDIA, POLSKA, ROZRYWKA, WYDARZENIA KULTURALNE

Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych żubrOFFka rozpoczął się w Białymstoku w środę (5 grudnia) i potrwa aż do niedzieli (9 grudnia).

To już siódma edycja tego festiwalu. ŻubrOFFka ma na celu propagowanie niezależnych filmów krótkometrażowych (amatorskich i studenckich). Organizowany jest od 2006 roku przez Białostocki Ośrodek Kultury.

stock.xchng


W trakcie trwania festiwalu odbędzie się rozlosowanie dwóch międzynarodowych nagród, a dla polskich filmów zorganizowano konkursy w kategoriach: amatorzy, studenci i niezależni. Dodatkowo zostaną nagrodzeni autorzy najlepszej animacji, dokumentu, fabuły i zdjęć. Publiczność także będzie miała możliwość uhonorowania najlepszego według nich filmu Nagrodą Dzikiego Żubra.

W tym roku pierwsze wydarzenia dotyczące żubrOFFki miały miejsce dzień przed oficjalnym rozpoczęciem. Otwarto wystawę fotografii, a także odbył się wykład. Przez kolejne dni festiwalu odbyły się lub jeszcze odbędą pokazy filmów (w tym roku zgłoszona 450 filmów, z czego zakwalifikowało się 76), prelekcje, warsztaty i koncerty, by zakończyć się w niedzielę ogłoszeniem wyników konkursu i koncertem Dr MISIO.

Natalia Klimczuk

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry