Możliwość komentowania Czerwcowe koncerty Dead Can Dance została wyłączona 33

Czerwcowe koncerty Dead Can Dance

AKTUALNOŚCI, KONCERTY, MUZYKA, POLSKA, ROZRYWKA

Początek lata w 2013 roku zapowiada się dość interesująco, szczególnie dla fanów muzyki tej brytyjsko-australijskiej grupy. Dead Can Dance zagra trzy koncety, we Wrocławiu – Hala Stulecia, Sopocie – Opera Leśna, a także Zabrzu – Dom Muzyki i Tańca. Występy odbędą się kolejno w dniach 11, 12 i 14 czerwca.

sxc


Zespół powstał z inicjatywy Brendana Perry’ego z Wielkiej Brytanii, natomiast nieco później dołączyła do niego Australijka – Lisa Gerrard. Początki bandu sięgają roku 1981, lecz pod koniec lat 90 zawiesił on swoją działalność. Reaktywacja nastąpiła w 2005, a milczenie przerwali dopiero teraz, wydając album „Anastasis”. Płyta odniosła niebywały sukces, przez co muzycy zdecydowali się powrócić do aktywnego koncertowania.

Ich twórczość zaliczyć możemy do takich gatunków jak: pop i rock alternatywny, dream pop oraz szeroko pojęte brzmienie world music. Zainteresowania występami tego brytyjsko-australijskiego duetu jest naprawdę ogromne. Bilety na ich ostatni polski koncert rozeszły się w mgnieniu oka. Wejściówki na przyszłoroczne wydarzenie będzie można nabyć już od 7 grudnia.

Anna Odrzygóźdź

Źródła:

www.deadcandance.com

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry