Możliwość komentowania Katastrofa Baltic Ace została wyłączona 30

Katastrofa Baltic Ace

AKTUALNOŚCI, POLSKA, ŚWIAT

Statek wyprodukowany w Stoczni Gdańskiej zatonął. W środę, 5 grudnia, po godzinie 19 płynący z belgijskiego Zeebrugge do portu Kotka w Finlandii statek Baltic Ace z niewiadomych przyczyn zderzył się z kontenerowcem „Corvus J”, który płynął z Grangemouth w Szkocji do Antwerpii w Belgii.

„Baltic Ace” tuż po kolizji zatonął. W 24-osobowej załodze statku było aż 11 Polaków. Z najnowszych informacji wynika, że uratowano 13 członków załogi. Wiadomo o śmierci 5 osób. Akcja poszukiwawcza pozostałych została przerwana 6 grudnia o godzinie 17 polskiego czasu z powodu zapadającego zmroku. Niestety rokowania są złe, oceniono, że szanse na znalezienie żywych ludzi są nikłe. Wśród odnalezionych zmarłych jest dwóch Polaków, za zaginionych uznaje się trzech naszych rodaków.

Kolizja nastąpiła kilkadziesiąt kilometrów od holenderskiego Rotterdanu na jednej z najbardziej ruchliwych dróg morskich na świecie. O tym czasie zapowiadano możliwy sztorm jednak nie wyklucza się, że przyczyną tragedii był ludzki błąd. Rzeczywistą przyczynę katastrofy zbada specjalna komisja.

Natalia Klimczuk

źródło: polskie radio/polskathetimes

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry