Możliwość komentowania Mróz przyczyną 10 zgonów w Polsce została wyłączona 29

Mróz przyczyną 10 zgonów w Polsce

AKTUALNOŚCI, POGODA, POLSKA

Jak wynika z danych przedstawionych przez policję, w miniony weekend wychłodzenie organizmu było przyczyną przynajmniej 10 zgonów w Polsce. Według informacji PAP, z powodu zimna zmarło dwóch mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego. W Małopolsce mrozów nie przeżyli trzej mężczyźni. W sobotę w piwnicy jednego z krakowskich domów odnaleziono ciało 37-latka. W niedzielę w Myślenicach zmarł niedaleko góry Chełm 58-latek, a we wsi Celiny ciało 67-letniego mężczyzny odnalazł jego syn na polu niedaleko lasu.

sxc/svenic


W województwie podkarpackim odnotowano zgon 64-letniego mieszkańca Wojkówki. „Jego ciało znaleziono w odległości ok. dwóch metrów od brzegu Wisłoka” – powiedział Jacek Kocan z zespołu prasowego podkarpackiej policji.

Kolejne ofiary mrozów to 54-letni mężczyzna z woj. lubelskiego oraz 35-latek z Grudziądza. Na Mazowszu odnaleziono dwa ciała mężczyzn – jedno w pobliżu przystanku na warszawskiej Białołęce, drugie na polu w powiecie wołomińskim. „Przyczyny obu zgonów ostatecznie określą jednak sekcje zwłok” – zastrzegła stołeczna policja. Kolejna ofiara zimna to 52-letni mieszkaniec Sidziny (woj. opolskie).

Policja apeluje o pomoc osobom bezdomnym i potrzebującym pomocy: „Czasami wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie; wszystkie zgłoszenia można kierować pod alarmowe numery Policji 997 oraz 112”.

Katarzyna Niczewska

źródło: polskie radio/wp/wiadomosci

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry