Nominacje do Grammy 2013

AKTUALNOŚCI, MEDIA, MUZYKA, ROZRYWKA, ŚWIAT, WYDARZENIA KULTURALNE

5 grudnia 2012 roku ogłoszono listę nominowanych do jednych z najbardziej prestiżowych nagród w branży muzycznej. Miało to miejsce podczas specjalnej uroczystości zorganizowanej w Nashville, poprowadzonej przez Taylor Swift oraz LL Cool J. Warto wspomnieć, iż pod koniec wieczorowego spotkania, uczczono pamięć zmarłego, wybitnego jazzmana Dave’a Brubecka.

(c) the recording academy


Muzyczne oskary przyznawane co roku przez amerykańską Narodową Akademię Sztuki i Techniki Rejestracji zostaną rozdane 10 lutego 2013 roku w hali Staples Center w Los Angeles. Będzie to już 55. edycja tej gali, natomiast triumfatorami poprzedniej ceremonii byli Adele (6 statuetek) oraz Foo Fighters (5 nagród).

Najwięcej nominacji w tym prestiżowym konkursie otrzymali m.in. Jay-Z, Kanye West, zespół Mumford&Sons i The Black Keys. Co ciekawe, szanse w rywalizacji mają również Polacy.

Album z kompozycjami Krzysztofa Pandereckiego w interpretacji Orkiestry Filharmonii Narodowej w Warszawie został wyróżniony w kategorii „Najlepsze kompendium muzyki poważnej”. Ponadto, wręczone zostaną nagrody za nagranie roku, piosenkę roku, a także najlepszy debiut roku.

Anna Odrzygóźdź

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry