Nowakowie, Kowalscy, Wiśniewscy – strzeżcie się!

AKTUALNOŚCI, BIZNES, GOSPODARKA, POLSKA

Masz na nazwisko Nowak, Kowalski czy Wiśniewski? No to masz pecha. Jak wiadomo, Kowalskich w Polsce jest dużo. A jeśli np. jakiś Jan Kowalski narobi długów, bardzo możliwe, że inny Jan, o tym samym nazwisku, będzie musiał ten dług spłacać.

Przekonała się o tym pewna emerytka z Sochaczewa, której komornik zabrał z konta bankowego 26 tys. złotych. Dlaczego? Bo jakąś inna kobieta, o tym samym imieniu i nazwisku miała niemały dług. Dlaczego tak się dzieje?

Po pierwsze, sąd w orzeczeniu o spłacie długu nie musi podawać numeru PESEL, daty urodzenia czy adresu zamieszkania dłużnika, a po drugie, komornik wcale nie musi tego sprawdzać. Jego zadaniem jest tylko i wyłącznie odzyskanie pieniędzy. Jeśli zajdzie jakakolwiek pomyłka, problem ma tylko osoba, której niesłusznie zabrano pieniądze.

Osoba ta na własną rękę będzie musiała szukać firmy, której komornik oddał pieniądze, a następnie podać ją do sądu. I wypada mieć nadzieję, że może za kilka miesięcy (w najlepszym wypadku) lub nawet lat, sąd przyzna jej racje i przy dobrych wiatrach, osoba ta odzyska swoje pieniądze.

Pozostaje nam tylko się modlić, aby żadna osoba, która nazywa się tak samo jak my, nie narobiła żadnych długów :).

Anna Łach
Źródło: www.newsy.sadurski.com

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry