T.Love ze Złotą Płytą

AKTUALNOŚCI, MEDIA, MUZYKA, POLSKA, ROZRYWKA

Z okazji 30-lecia istnienia, zespół wydał dwupłtywoy album, który pokrył się złotem. Oznacza to, że sprzedano ponad 15 tysięcy egzemplarzy krążka „Old is Gold”. Nie tylko słuchacze, ale również krytycy są pełni podziwu i doceniają twórczość grupy.

fot. Patryk Korzeniecki /cc.3.0


T.Love to zespół założony w roku 1982. Pomysłodawcami utworzenia tego bandu była paczka licealistów z Częstochowy. W skład zespołu wchodzili : Zygmunt „Muniek” Staszczyk – wokalista i basista, Janusz Konorowski – gitarzysta, Dariusz Zając – keyboarder, a także Jacek Wudecki – perkusista. W swojej twórczości inspirowali się przede wszystkim punk-rockiem, a dokładniej Sex Pistols i The Clash.

Początkowo, muzycy grali małe koncerty w rodzinnym mieście, okolicznych szkołach, głównie liceach. W roku 1984 wzbogacili się o nowego członka zespołu – Andrzeja Zeńczewskiego – wokalistę oraz gitarzystę DAAB-u. Przełomowym momentem w ich karierze był występ na jarocińskim festiwalu, po którym zdecydowali się wydać debiutancką płytę „Nasz bubelon”. Grali też m.in. na festiwalach Rock Opole 1983, a także Rock Arena 1985. Stworzyli mnóstwo kultowych piosenek, a wśród nich takie przeboje jak „Autobusy i Tramwaje”, czy „Wychowanie”.

Uroczyste wręczenie Złotej Płyty będzie miało miejsce 22 grudnia 2012 roku podczas świątecznego koncertu T.Love w Muzycznym Studiu Trójki im. Agnieszki Osieckiej.

Anna Odrzygóźdź

Źródła:

www.dlastudenta.pl

www.last.fm

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry