Problemy z pociągami Kolei Śląskich

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, MOTORYZACJA, POLSKA, WIADOMOŚCI

Pierwszy roboczy dzień funkcjonowania nowego przewoźnika kolejowego osób na terenie województwa śląskiego, można śmiało uznać za falstart. Tylko do godziny 12 na tory nie wyjechały aż 34, z 200 zaplanowanych, składy nowego przewoźnika. Katowicki peron od rana pełen był sfrustrowanych pasażerów, którzy gubili się w komunikatach zmieniających się z minuty na minutę.

stock.xchng


„Musiałabym użyć mocnych słów. Mój pociąg do Bielska-Białej miał odjechać prawie 50 minut temu. Trzy razy zmieniały się komunikaty, raz już nawet siedziałam w pociągu, ale okazało się, że to gliwicki. Miała być nowa jakość, a jest jeszcze większy bałagan niż poprzednio. Nic jeździ o czasie, komunikaty się ciągle zmieniają, ale za to są też po angielsku” – kpiła jedna z pasażerek.

Adam Warzecha, rzecznik Kolei Śląskich, tłumaczył: „Pociągi nie wyjechały na trasy z powodu błędu naszej dyspozytury. Został podstawiony inny typ pociągów niż te, które wcześniej w rozkładzie zostały zgłoszone Polskim Liniom Kolejowym. Te składy nie zostały wypuszczone na tory”.

Łukasz Kurpiewski, rzecznik grupy PKP, tłumaczył zaistaniłą sytuację: „Pociągi Kolei Śląskich po prostu nie stawiają się przed semaforem wyjazdowym. Przypuszczam, że wynika to z awarii składów albo zbyt małych czasów pomiędzy poszczególnymi kursami”.
Przewoźnik próbował nieco uspokoić pasażerów Na dworcu w Czechowicach informacji o kolejnym opóźnieniu pociągu do Katowic o 15 min towarzyszył komunikat, że wszyscy podróżni z ważnym biletem mogą udać się na dworzec, gdzie otrzymają darmową kawę. Polskie Linie Kolejowe wzywają Koleje Śląski do złożenia wyjaśnień i wdrożenia pilnych działań naprawczych.

Katarzyna Niczewska
http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,72739,13021736,PKP_zada_wyjasnien__Na_trasy_nie_wyjechalo_13_pociagow.html
http://biznes.onet.pl/juz-30-pociagow-kolei-slaskich-nie-wyjechalo-na-tr,18571,5327423,1,prasa-detal

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry