Styl Życia: Jadalny dezodorant?

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, POLSKA, STYL ŻYCIA, ZDROWIE I URODA

Ludzie często przywiązują wagę do swojego wyglądu – ubiory, fryzury, makijażu, ale także i zapachu. Aby ładnie pachnieć używamy zwykle perfum czy dezodorantu. Jeśli chodzi o dezodoranty, możemy je spotkać w różnej postaci – w kulce, w sprayu czy w sztyfcie. Jednak do tej pory pewnie nikt by się nie spodziewał, że dezodoranty można też jeść.

sxc


Pewna bułgarska firma cukierkowa „Alpi”, stworzyła Deo Perfume Candy, czyli perfumy w cukierkach. I, jak twierdzi producent, wystarczy zjeść kilka różowych smakołyków, aby zawarte w nich substancje zapachowe zaczęły wydzielać się na zewnątrz, poprzez nasze pory. Takim właśnie sposobem nasze ciało ma „emitować” delikatny, różany zapach. Jak to działa?

Podstawowym składnikiem cukierków jest geraniol – organiczny związek chemiczny z grupy nienasyconych alkoholi terpenowych, który zawarty jest w olejku różanym. Substancja ta składa się z węgla i wodoru, które dzięki dużej rozpuszczalności, szybko przenikają przez ściany komórkowe i przez skórę.

Dezodorant nie na każdego działa natychmiastowo. Dla dobrego efektu należy używać go przynajmniej przez tydzień, nie stosując w tym czasie żadnych innych perfum, czy zapachowych balsamów do ciała. Warto wypróbować takie rozwiązanie, tym bardziej, że tabletki są ponoć wyjątkowo smaczne :).

Anna Łach
Źródło: maxmania.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry