King Diamond zagra w Warszawie

AKTUALNOŚCI, GWIAZDY, KONCERTY, MUZYKA, POLSKA, ROZRYWKA

29 maja 2013 roku artysta zagra swój jedyny koncert dla polskich fanów. Klasyk heavy metalu wystąpi o godzinie 20:00 w Hali Koło. Będzie to jednocześnie wielki powrót wokalisty po ponad sześcioletniej przerwie. „Król muzycznego horroru”, bo tak właśnie jest on nazywany, przygotował spektakularne widowisko, które zaprezentuje również w Polsce.

sxc


King Diamond to postać niezwykle kontrowersyjna, a także inspiracja dla wielu muzyków. Uwielbiany m.in. przez Metallicę oraz Panterę. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt wydanych albumów, ponadto brał udział w tworzeniu płyt innych zespołów. Wokalista kojarzony głównie z formacją Mercyful Fate, której był założycielem, bezustannie szokuje i zaskakuje. Niewątpliwie, jego kontrowersyjny wizerunek, razem z charakterystycznym makijażem inspirowanym wyglądem Alice’a Coopera wprowadza zamęt do świata muzyki heavy metalowej.

Na przygotowanie pierwszej od sześciu lat trasy koncertowej, artysta poświęcił ponad rok. Poza powrotem na scenę, planuje również wydanie nowej płyty. Warto wspomnieć, że ostatnim studyjnym albumem muzyka jest „Give Me Your Soul…Please” z roku 2007, który otrzymał nominację do prestiżowej nagrody Grammy.

Ceny biletów: 120 zł – przedsprzedaż i 140 zł – w dniu wydarzenia.

Anna Odrzygóźdź

Źródło:

www.audio.com.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry