PiS planuje stworzenie własnej telewizji informacyjnej

MEDIA, TELEWIZJA

Plan uruchomienia telewizji prawicowej zrodził się w październiku 2012 roku podczas protestu Solidarnych pod warszawską siedzibą TVP. Od tamtego czasu Stowarzyszenie Solidarni 2010 prowadzi zbiórkę na telewizję Sakiewicza , który w sposób następujący tłumaczy potrzebę powstania tego typu programu:

„Prawica dużo słabiej reprezentowana jest w mediach niż inne ugrupowania. Jest nawet gorzej niż za czasów SLD. Przykładowo przedstawiciele >>Gazety Polskiej<< nie są już nigdzie zapraszani. Tę niszę można wykorzystać”. Tomasz Sakiewicz jest redaktorem naczelnym „Gazety Polskiej”.

Wybór Sakiewicza Solidarni tłumaczą następująco: „Skoro Gazeta mu się udała, w każdym razie nikomu innemu nie udało się tak, jak jemu, to trzeba wykorzystać te talenty. Tomek Sakiewicz zadeklarował, że będzie można myśleć o telewizji, w momencie kiedy uda się nam uzbierać na ten cel 3 miliony złotych” – napisała organizatorka akcji, prawicowa dziennikarka Ewa Stankiewicz. Z jej wyliczeń wynika, że wystarczy, żeby 150 tys. osób wpłaciło po 20 zł. Na razie udało im się zebrać nieco ponad 10 tys. zł.

Zwolennikiem stworzenia Polskiej Telewizji Informacyjnej (roboczy tytuł) jest również Jarosław Kaczyński, który zapytany o konkurencję dla TVN’u odpowiedział:

„Co my możemy zrobić? Robimy, co możemy, nie będę państwu kuchni przedstawiał, bo bym po prostu sprawom zaszkodził. Naszą nadzieją jest to, że za jakiś czas będzie program 24-godzinny informacyjny, naszej strony. Program obiektywny”

Jarosław Gugała oraz Jacek Żakowski uważają, że 3 mln złotych mogą wystarczyć jedynie na uruchomienie telewizji internetowej.

Katarzyna Niczewska

źródła:
http://wyborcza.pl/1,75478,13054795,Jesli_znajda_sie_trzy_miliony_zl__PiS_moze_miec_wlasna.html
http://politykier.pl/kat,1025817,title,Telewizja-PiS-konkurencja-dla-TVN24,wid,15180143,wiadomosc.html?ticaid=5fb3c

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry