Dido powraca z nową płytą

AKTUALNOŚCI, MEDIA, MUZYKA, POLSKA, ROZRYWKA, ŚWIAT

Brytyjska piosenkarka muzyki pop wydaje w marcu przyszłego roku album „Girl Who Got Away”. Po czterech latach przerwy, artystka prezentuje utwór „Let Us Move On”. Singiel promuje już czwarte wydawnictwo Dido, które na półki sklepowe powinno trafić za kilka miesięcy. Ostatnia płyta wokalistki nosi tytuł „Safe Trip Home”.

cd,muzyka,album


Dido Florian Cloud de Bounevialle Armstrong ma irlandzko-francuskie pochodzenie. Urodziła się 25 grudnia 1971 roku w Londynie. Jej muzykę można zaliczyć nie tylko do popu, ale również pop rocka oraz trip hopu. Jeśli chodzi o ten ostatni gatunek, piosenkarka ma na swoim koncie współpracę z Eminemem przy utworze „Stan”, dzięki której odniosła sukces na skalę międzynarodową. W tamtym właśnie okresie święciła swoje największe triumfy. Później, wydała dwa kolejne albumy, lecz nie były one szczególnie interesujące. Niewątpliwie, za największy przebój Dido uznawana jest piosenka „Here With Me”, wykorzystana w ścieżce dźwiękowej do serialu „Roswell”. Pozostałe hity to m.in. „White Flag”, a także „Thank You”.

Przy najnowszym wydawnictwie artystki współpracowało wiele wybitnych osobistości z branży muzycznej. Brytyjka nagrała singiel razem z raperem Kendrickiem Lamarem, który tworzył m.in. z Dr.Dree oraz Snoop Dogg’iem. Co więcej, w studiu artystkę wspierał brat – Rollo Armstrong i koleżanka z Faithless – Sister Bliss.

Anna Odrzygóźdź

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry